Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Google wprowadza nowy interfejs map witryn w narzędziach dla webmasterów

Blog

Google wprowadza nowy interfejs map witryn w narzędziach dla webmasterów

Bartosz Romanowski 7 lutego 2012 komentarze ()

Tagi:Google

Mapy witryn - narzędzia dla webmasterówNarzędzia dla webmasterów, czyli niezbędnik dla osób prowadzących swoje serwisy internetowe, doczekał się małej aktualizacji. Odświeżeniu uległ interfejs map witryn, który poza zmianami stricte wizualnymi zawiera teraz nieco więcej informacji.

Na stronie głównej widoczne są informacje o przesłanych mapach witryn wraz z informacjami o ilości przesłanych i zaindeksowanych stron oraz ewentualnych błędach lub ostrzeżeniach. Szczegółowe informacje tak jak do tej pory dostępne są po kliknięciu w interesującą nas mapę.

W górnej części strony znalazło się miejsce na podsumowanie naszych map z podziałem na rodzaje treści. Obsługiwane są strony WWW, obrazy, filmy oraz wiadomości (news). Warto zauważyć, że dane dotyczące zaindeksowanych filmów były już od jakiegoś czasu dostępne w sekcji Laboratorium.

Nowością jest możliwość przetestowania mapy strony przed jej przesłaniem do Google. Skrypt pobiera mapę z podanego adresu i sprawdza jej poprawność. Test ten nie wykrywa oczywiście wszystkich możliwych błędów (nie dowiemy się na przykład o niedostępności którejś ze znajdujących się z pliku mapy stron), ale narzędzie to na pewno okaże się pomocne w testowaniu skryptów generujących mapy.

Wprowadzono również nowy sposób wyświetlania informacji o błędach i ostrzeżeniach. Teraz są one grupowane, dzięki czemu ich lista jest czytelniejsza i łatwiejsza do ogarnięcia. Jeśli jakiś błąd wystąpi w naszej mapie kilka razy, zostanie wyświetlony tylko raz. Dodatkowo przy indeksie mapy mamy wyświetloną informację o błędach i ostrzeżeniach we wszyskich mapach w nim występujących.

Zmiany wizualne miały na celu ujednolicenie interfejsu z innymi usługami Google i osobiście oceniam je pozytywnie, chociaż to oczywiście kwestia gustu i indywidualnych przyzwyczajeń.

Więcej informacji na blogu Google.

Bartosz Romanowski

Programista, gadżeciarz, krytyczny miłośnik produktów Apple, fan ciężkich brzmień i niepoprawny pesymista.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook