Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog 500 eksperymentów Chrome

Blog

500 eksperymentów Chrome

Bartosz Romanowski 15 września 2012 komentarze ()

Tagi:Chrome Chrome Experiments CSS3 Google HTML

500 eksperymentów ChromeChrome Experiments to stworzona przez Google strona, na której prezentowane są eksperymenty wykorzystujące technologie dostępne w najnowszych przeglądarkach (w domyśle chodzi o Chrome, ale większość prezentacji działa również w konkurencyjnych produktach). Strona została uruchomiona w marcu 2009 roku i właśnie doczekała się pięćsetnego eksperymentu.

Większość zebranych rzeczy to kompletnie bezużyteczne dema, ale efektowności nie można im odmówić, bo twórcy wyciskają ile się da z takich technologii, jak HTML5, Canvas, SVG, i WebGL. Do najciekawszych eksperymentów należą na przykład Gravity, piekielnie efektowne WebGL Water i Lights czy wykorzystujący Web Audio API Plink. W czerwcu 2012 powstała również sekcja poświęcona urządzeniom mobilnym.

Z okazji przekroczenia liczby 500 zgromadzonych eksperymentów uruchomiono stronę, na której w efektowny (a jakże by inaczej) sposób zaprezentowano najciekawsze z nich.

Bartosz Romanowski

Programista, gadżeciarz, krytyczny miłośnik produktów Apple, fan ciężkich brzmień i niepoprawny pesymista.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook