Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Józef Tomasz Bielawski

Blog / Józef Tomasz Bielawski

Co to jest Composer? Jak i do czego można go używać?

Józef Tomasz Bielawski 10 kwietnia 2012 komentarze ()

Tagi:Composer KnpLabs PHP PHP 5

ComposerJeśli jesteście na bieżąco z informacjami ze świata PHP, zapewne słyszeliście o narzędziu zwanym Composer. Jeśli jednak nie mieliście z nim styczności bądź nic o nim nie wiecie, postaram się krótko je scharakteryzować.

Composer to narzędzie to pozwala zarządzać zależnościami między bibliotekami na poziomie projektu w sposób łatwy i przejrzysty. Zapewne przychodzi Wam na myśl podobne narzędzie jakim jest PEAR.

Czytaj dalej...

phpMyAdmin - nowa wersja 3.4

Józef Tomasz Bielawski 17 maja 2011 komentarze ()

Tagi:MySQL PHP phpMyAdmin

Kilka dni temu zespół odpowiadający za prawdopodobnie najlepszy skrypt w PHP do obsługi baz MySQLa, ogłosił wydanie kolejnej dużej wersji oznaczonej numerem 3.4. Nowa wersja posiada również zupełnie nowy wygląd. Jest on dużo bardziej nowoczesny i czytelniejszy, choć zmiana ta od wielu może wymagać zmiany przyzwyczajeń.

Czytaj dalej...

WordPress 3.1 wydany

Józef Tomasz Bielawski 23 lutego 2011 komentarze ()

Tagi:Automattic WordPress

WordPressDzisiaj zespół odpowiedzialny za rozwój WordPressa ogłosił udostępnienie jego nowej wersji, oznaczonej numerem 3.1. Nowe wydanie wprowadza wiele usprawnień ułatwiających korzystanie z systemu i przyśpieszających jego działanie.

Czytaj dalej...

HTML5 w 2014 roku

Józef Tomasz Bielawski 15 lutego 2011 komentarze ()

Tagi:HTML HTML5 W3C

HTML5Wczoraj, czyli w Walentynki, organizacja W3C ogłosiła, iż nowy standard HTML5 będzie rekomendowany przez nią w 2014 roku, a w maju bieżącego roku HTML5 osiągnie status Last Call.

W3C cały czas przygotowuje zestaw testów, które pomogą osiągnąć developerom przeglądarek zgodność z pełną specyfikacją HTML5. Grupa odpowiedzialna za przygotowanie specyfikacji i jej rozwój rozpoczyna również dyskusje na temat wymagań dla przyszłych wersji HTMLa po tym jak HTML5 osiągnie status Last Call.

Czytaj dalej...

jQuery - wersja 1.5 wydana

Józef Tomasz Bielawski 31 stycznia 2011 komentarze ()

Tagi:JavaScript jQuery JS

Dziś miało miejsce oficjalne wydanie wersji 1.5 jednej z najlepszych bibliotek JavaScript, jaką niewątpliwie jest jQuery. Biblioteka jest już dostępna do pobrania, zarówno na "chmurach" Microsoftu oraz Google, jak i oficjalnej stronie jQuery.

Czytaj dalej...

PHP: krytyczny błąd i nowe wersje

Józef Tomasz Bielawski 7 stycznia 2011 komentarze ()

Tagi:PHP

PHPW dniu wczorajszym miało miejsce udostępnienie dwóch nowych wersji PHP w związku z wykryciem krytycznego błędu w kodzie. Wersje 5.2.17 i 5.3.5, poprawiają błąd #53632, który powoduje iż konwersja wartości tekstowej (string) do wartości double może powodować śmierć procesu PHP.

Czytaj dalej...

Drupal 7: nowe wydanie i duże zmiany

Józef Tomasz Bielawski 5 stycznia 2011 komentarze ()

Tagi:CMS Drupal

DrupalDzisiaj autorzy popularnego CMSa dla średnich i dużych stron (korzystają z niego m. in. Biały Dom, The Economist, Gadu-Gadu i wiele innych), ogłosili wydanie nowej jego wersji - Panie i Panowie, powitajcie system Drupal 7.

Samego CMSa można pobrać ze strony projektu. Jeśli jednak ktoś korzysta z wersji 6.x, to powinien zapoznać się z listą zmian i niekompatybilności (w języku angielskim), dostępną pod tym adresem.

Czytaj dalej...

Nowe wersje PHP i koniec gałęzi 5.2

Józef Tomasz Bielawski 10 grudnia 2010 komentarze ()

Tagi:PHP

PHPW dniu dzisiejszym zostały opublikowane dwie nowe wersje PHP: 5.2.15 oraz 5.3.4. Wydanie dla gałęzi 5.2 jest ostatnim jakie zostało opublikowane. Oznacza to że gałąź ta zostaje uśmiercona i żadne nowe wydania (nawet jeśli zostaną odkryte nowe błędy) nie zostaną opublikowane. Twórcy PHP zalecają jak najszybszą migrację do gałęzi 5.3.

Czytaj dalej...HTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook