Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Kamila Romanowska

Blog / Kamila Romanowska

Statystyki Facebook Insights dostępne w czasie rzeczywistym

Kamila Romanowska 9 marca 2011 komentarze ()

Tagi:Facebook Insights statystyki

Facebook - statystyki Facebook udostępnił wczoraj aktualizację narzędzia Insights, które umożliwia wydawcom stron analizę sposobu interakcji użytkowników z udostępnianą treścią, poprzez tzw. "social plugins". Dzięki aktualizacji, możemy obserwować w czasie rzeczywistym jak użytkownicy reagują na poszczególne materiały i jak zoptymalizować nasze działania na Facebooku.

Czytaj dalej...

Narzędzie do konwersji Flash na HTML5 od Adobe

Kamila Romanowska 8 marca 2011 komentarze ()

Tagi:Adobe Flash HTML5

Wallaby Podczas zeszłorocznej konferencji Adobe MAX, firma Adobe zaprezentowała narzędzie, dzięki któremu możemy w prosty sposób przekonwertować Flash na HTML5. Wersja testowa konwertera Wallaby została opublikowana dzisiaj na stronie Adobe Labs.

Czytaj dalej...

Poznaj przyszłość WWW dzięki Web O' Wonder

Kamila Romanowska 4 marca 2011 komentarze ()

Tagi:Firefox Firefox 4 HTML5 Mozilla

Premiera Firefox 4 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią otwierają się przed twórcami stron nowe możliwości. Aby je zademonstrować, Mozilla uruchomiła specjalną stronę, na której prezentowane są dema wykorzystujące najnowsze technologie. Web O' Wonder

Czytaj dalej...

Zipcast - narzędzie do konferencji WWW od SlideShare

Kamila Romanowska 16 lutego 2011 komentarze ()

Tagi:Facebook HTML5 konferencje prezentacje online SlideShare WebSockets

Zipcast SlideShare, popularny serwis umożliwiający publikację prezentacji multimedialnych online, udostępnił usługę o nazwie Zipcast, czyli oparty całkowicie na przeglądarce system do publicznych i prywatnych konferencji audio i video przez WWW.

Czytaj dalej...

Oficjalne logo HTML5 od W3C

Kamila Romanowska 18 stycznia 2011 komentarze ()

Tagi:HTML5 W3C

HTML5 W3C zaprezentowało oficjalne logo dla HTML5, zaprojektowane przez firmę Ocupop. Patrząc na nie chciałoby się powiedzieć super-logo - idealnie nadaje się na koszulkę dla Superbohatera Front-endu. Na stronie poświęconej identyfikacji wizualnej HTML5 znajdziemy nie tylko źródła nowego logo, ale także możliwości jego rozbudowania przez oznaczenie rozwiązań z jakich korzystamy na naszej stronie.

Czytaj dalej...

Nowy numer magazynu SEM Specialist

Kamila Romanowska 16 stycznia 2011 komentarze ()

Tagi:pozycjonowanie SEM SEO

Na stronie www.semspecialist.pl możemy pobrać drugi numer magazynu o marketingu w wyszukiwarkach - SEM Specialist.

SEM Specialist

Czytaj dalej...

Blogersi - film o polskich blogerach

Kamila Romanowska 10 stycznia 2011 komentarze ()

Tagi:blogi

Kim są? Kto może "wyłączyć" blogera? Czy blogerzy mają władzę? Na te pytania stara się odpowiedzieć nowy film dokumentalny o polskich blogerach - "Blogersi".

Blogersi

Czytaj dalej...

Nowa Interia.pl w wersji beta

Kamila Romanowska 30 grudnia 2010 komentarze ()

Tagi:beta Interia portale

Interia.pl uruchomiła zamkniętą betę nowej strony głównej portalu. Przyjrzyjmy się dokładniej wprowadzonym zmianom (za zaproszenie dziękuję Grzegorzowi Marczakowi, u którego znajdziecie jego pierwsze wrażenia z nowej strony głównej Interii).

Interia - beta

Czytaj dalej...

YouTube Trends - strona z trendami video od YouTube

Kamila Romanowska 14 grudnia 2010 komentarze ()

Tagi:trendy YouTube

W każdej minucie w serwisie YouTube zamieszczanych jest 35 godzin nagrań video. Taka ilość znacznie utrudnia dotarcie do naprawdę wartościowych treści. Dlatego właśnie YouTube uruchomił projekt o nazwie YouTube Trends, mający na celu prezentację filmów i tematów popularnych zarówno w ramach serwisu, jak i poza nim.

YouTube Trends

YouTube Trends pozwoli na szybsze dotarcie do popularnych i interesujących materiałów wszystkim użytkownikom serwisu YouTube, a osobom związanym z marketingiem i badaniem rynku znacznie ułatwi pracę.

Czytaj dalej...

Generator CSS Sprites dla Photoshopa

Kamila Romanowska 13 grudnia 2010 komentarze ()

Tagi:CSS Photoshop

CSS Sprites Technika CSS Sprites oraz korzyści z niej płynące są zapewne znane wszystkim. Pozwolę sobie tylko przypomnieć, że polega ona na łączeniu kilku mniejszych obrazków w jeden duży, do którego odnosimy się w naszym kodzie CSS poprzez atrybut background-position. Rozwiązanie takie pozwala na zmniejszenie liczby zapytań HTTP, dzięki czemu strona ładuje się szybciej. Przy dużej ilości obrazków, przygotowanie takiego zbiorczego pliku graficznego może okazać się czasochłonne, ale tutaj z pomocą przychodzi nam genialny plugin AtlasCSS, przygotowany specjalnie dla użytkowników Adobe Photoshop.

Czytaj dalej...

12»


HTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook