Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Camino zmuszone do zmiany silnika na Webkit?

Blog

Camino zmuszone do zmiany silnika na Webkit?

Rafał Kukawski 5 kwietnia 2011 komentarze ()

Tagi:Camino Gecko Mozilla Webkit

CaminoWygląda na to, że projekt Camino będzie zmuszony do zmiany silnika przeglądarki z Gecko na Webkit. Ostatnia decyzja programistów Mozilli może wpłynąć też na inne projekty.

Powodem dla konieczności zmiany silnika jest zakończenie wsparcia ze strony Mozilli dla osadzania Gecko w innych programach. Według programistów Camino, pozostanie przy Mozillowym silniku wiązałoby się z koniecznością prowadzenia własnego forka silnika, w którym zapewniano by wparcie dla osadzania w innych aplikacjach, dbając przy tym, żeby kolejne poprawki wprowadzanie do engine'u nie psuły funkcji kluczowych dla projektu Camino, na to autorzy nie mogą sobie pozwolić, głównie ze względu na brak programistów, którzy mogliby się tym zajmować. Autorzy i użytkownicy dyskutują nad przyszłością projektu. Najbardziej prawdopodobny scenariusz przewiduje migrację na silnik Webkit. Pesymiści wróżą projektowi śmierć.

W najbliższym czasie zostanie wydana wersja Camino 2.1, która będzie bazować na wersji Gecko obecnej w Firefoksie 3.6.

Rafał Kukawski

Programista, webmaster. Szczególnie upodobał sobie JavaScript i technologie klienckie, choć strona serwera i bazy danych nie stanowią tajemnicy. Tworzy też aplikacje na urządzenia mobilne. kukawski.pl.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook