Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Facebook udostępnia nowy gadżet - Recommendations Bar

Blog

Facebook udostępnia nowy gadżet - Recommendations Bar

Bartosz Romanowski 27 lipca 2012 komentarze ()

Tagi:Facebook Social Plugins

Facebook Recommendations BarFacebook udostępnił wczoraj nowy gadżet dla właścicieli stron internetowych - Recommendations Bar. To mały, "przyklejony" do dolnej krawędzi okna przeglądarki pasek, który po rozwinięciu (automatycznym lub ręcznym) wyświetla rekomendowane treści z naszego serwisu. Do wczoraj gadżet ten był dostępny do testów tylko dla zarejestrowanych deweloperów - teraz widzą i mogą używać go wszyscy.

Dodanie Recommendations Bar do strony jest bardzo proste i nie różni się znacząco od dodawania na przykład przycisku "Lubię to!". Wystarczy wkleić w kodzie naszej witryny wygenerowany przez kreator kod. Jak wygląda ten gadżet w praktyce można zobaczyć między innymi na tej stronie (prawy dolny róg okna przeglądarki).

Recommendations Bar ma kilka parametrów, dzięki którym możemy zmodyfikować jego zachowanie. Do najważniejszych należy parametr trigger, za pomocą którego możemy określić kiedy okienko z rekomendacjami będzie się otwierało. Dostępne są następujące wartości: onvisible - gdy użytkownik przewinie stronę do miejsca, w którym umieściliśmy kod paska; X% - gdy użytkownik przewinie określony procent wysokości naszej strony; manual - gdy użytkownik kliknie przycisk służący do rozwijania paska, ewentualnie gdy zostanie wywołana funkcja FB.XFBML.RecommendationsBar.markRead(href);. Za pomocą parametru read_time możemy również określić czas, po którym pasek automatycznie się rozwinie - minimum to 10 sekund, domyślnie jest to pół minuty. Wartym wspomnienia parametrem jest num_recommendations, za pomocą którego możemy ustalić ilość wyświetlanych rekomendacji (domyślnie 2, maksymalnie 5).

Wszystkie dostępne parametry, kreator kodu oraz dodatkowe informacje na temat tego gadżetu znajdziemy w oficjalnej dokumentacji.

Bartosz Romanowski

Programista, gadżeciarz, krytyczny miłośnik produktów Apple, fan ciężkich brzmień i niepoprawny pesymista.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook