Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Facebook wydaje oficjalną wtyczkę dla WordPressa

Blog

Facebook wydaje oficjalną wtyczkę dla WordPressa

Bartosz Romanowski 12 czerwca 2012 komentarze ()

Tagi:Facebook WordPress

FacebookLepszych lub gorszych wtyczek ułatwiających integrację WordPressa z Facebookiem jest cała masa, dziwił jednak brak oficjalnego, wspieranego przez giganta społecznościowego rozwiązania. Dzisiaj sytuacja się zmieniła - do oficjalnego repozytorium wtyczek dla WordPressa trafiło rozszerzenie o wszystko mówiącej nazwie Facebook, pod którym podpisał się również Automattic.

W porównaniu do dostępnych do tej pory rozwiązań wtyczka ma dość duże możliwości. Pozwala na automatyczną publikację wpisów na stronie w serwisie Facebook oraz na tablicy autora, a także na automatyczne linkowanie innych stron i profili prywatnych (wzmianki). Umożliwia łatwe umieszczenie przycisków "Lubię to!", "Wyślij" i "Subskrybuj" obok naszych wpisów oraz dostosowanie ich wyglądu do naszych potrzeb. Nie zabrakło również możliwości aktywowania w naszym serwisie facebookowych komentarzy. Wtyczka pozwala również na włączenie paska rekomendacji (który wciąż jest w fazie testów beta) oraz strumienia aktywności (te dwa elementy mogą być również umieszczone jako widżety).

Oczywiście wtyczka dodaje do nagłówka naszej strony odpowiednie znaczniki Open Graph, dzięki czemu automatyczne wpisy na Facebooku będą posiadały odpowiedni tytuł, opis czy zdjęcie.

Facebook dla WordPressa

Do skorzystania z wtyczki niezbędne jest utworzenie aplikacji w serwisie Facebook - jeśli dla kogoś proces rejestracji jest czarną magią może skorzystać ze specjalnie przygotowanej krótkiej instrukcji.

Nie miałem jeszcze okazji przetestować wtyczki w praktyce, ale jestem przekonany, że ma ona spore szanse na odebranie użytkowników popularnym do tej pory rozszerzeniom. Wszystko zależy od tego, jak dobrze będzie sprawować się oficjalna wtyczka oraz jak szybko programiści Facebooka będą reagować na zgłoszenia błędów i propozycje usprawnień. Widać jednak, że społecznościowy gigant chce dostarczyć rozwiązanie kompleksowe, dzięki któremu nie będzie konieczności korzystania z żadnych dodatkowych wtyczek.

Więcej informacji na temat wtyczki Facebook dla WordPressa można znaleźć na jej oficjalnej stronie, a samą wtyczkę można pobrać z oficjalnego repozytorium.

Bartosz Romanowski

Programista, gadżeciarz, krytyczny miłośnik produktów Apple, fan ciężkich brzmień i niepoprawny pesymista.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook