Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Facebook zmienia wymagania dotyczące rozmiarów obrazków we wpisach

Blog

Facebook zmienia wymagania dotyczące rozmiarów obrazków we wpisach

Bartosz Romanowski 4 kwietnia 2013 komentarze ()

Tagi:Facebook Open Graph

Facebook

Dzisiaj na blogu Facebooka dla deweloperów pojawił się wpis, który zawiera między innymi przypomnienie o zmianie wymagań dotyczących minimalnych rozmiarów obrazków we wpisach. Zmiana ta, mimo że z pozoru trywialna i nie warta większej uwagi, dotknie większość właścicieli serwisów internetowych, którzy wykorzystują w jakikolwiek sposób Facebooka.

Do niedawna minimalne rozmiary obrazków dołączanych do wpisów publikowanych na stronach i tablicach wynosiły 50 x 50 pikseli. Mniejsze zdjęcia nie pojawiają się obok wpisów. Dotyczy to również wpisów generowanych automatycznie po kliknięciu przycisku "Lubię to".

Ponieważ nowy interfejs Facebooka, który jest sukcesywnie udostępniany kolejnym użytkownikom, zawiera zdjęcia w wyższej rozdzielczości, minimalny rozmiar obrazka został jakiś czas temu podniesiony do 200 x 200 pikseli, a zalecany rozmiar do 600 x 600 pikseli (aczkolwiek debuger mówi o rozmiarze 1500 x 1500 pikseli). Obrazki mogą mieć maksymalnie 4 miliony pikseli i wagę 5 MB. Dopuszczalne są tylko i wyłącznie bezpośrednie linki do plików w formatach JPG, PNG, GIF i BMP. O ile w aktualnym (starym) interfejsie mniejsze obrazki są najczęściej wyświetlane bez problemów, o tyle w nowym większość z nich prawdopodobnie po prostu zniknie.

Właściciele stron korzystający z protokołu Open Graph powinni postarać się, aby przekazywane w znaczniku og:image obrazki miały odpowiednie rozmiary.

Bartosz Romanowski

Programista, gadżeciarz, krytyczny miłośnik produktów Apple, fan ciężkich brzmień i niepoprawny pesymista.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook