Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Google Drive

Blog

Google Drive

Rafał Kukawski 24 kwietnia 2012 komentarze ()

Tagi:Google Google Drive

Google DriveStało się to co wszyscy od dawna przewidywali i o czym internet od dawna plotkował – Google rozszerza paletę swoich usług o dysk sieciowy. W ten sposób kultowy już Dropbox i Microsoftowy SkyDrive zyskują nowego konkurenta.

W darmowej wersji Google Drive oferuje 5 gigabajtów przestrzeni dyskowej, którą można rozszerzyć nawet do 16 terabajtów poprzez wykupienie płatnej subskrypcji. Jak na Google przystało, nowa usługa już teraz oferuje integrację z innymi usługami firmy, np. z Google Docs czy Google+. Współpraca z innymi usługami, np. Gmailem, powinna pojawić się w niedalekiej przyszłości.

W Google Drive wbudowana jest też wyszukiwarka, dzięki której użytkownicy mogą szybko odnajdować swoje pliki. Oprócz przeszukiwania dokumentów, Google wykorzystuje oprogramowanie OCR do wyodrębniania tekstów z plików graficznych. Dodatkowo, Google próbuje rozpoznać zawartość przechowywanych zdjęć, dzięki czemu będzie można używać wyszukiwarki do odnajdywania zdjęć. Funkcjonalność ta jest jednak w stadium eksperymentalnym.

Dla użytkowników urządzeń mobilnych przygotowane zostały aplikacje dla telefonów i tabletów z Androidem oraz dla systemu iOS.

Aby rozpocząć korzystanie z Google Drive, należy przejść na stronę drive.google.com/start. Oficjalne ogłoszenie na blogu Google.

Rafał Kukawski

Programista, webmaster. Szczególnie upodobał sobie JavaScript i technologie klienckie, choć strona serwera i bazy danych nie stanowią tajemnicy. Tworzy też aplikacje na urządzenia mobilne. kukawski.pl.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook