Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Google udostępnia narzędzie do pozbywania się niechcianych linków do naszej strony

Blog

Google udostępnia narzędzie do pozbywania się niechcianych linków do naszej strony

Bartosz Romanowski 17 października 2012 komentarze ()

Tagi:Google Google Webmasters pozycjonowanie

Google WebmastersW udostępnianych przez Google narzędziach dla webmasterów pojawiła się wczoraj nowa funkcja, dzięki której pozbędziemy się słabych, śmieciowych linków prowadzących do naszej strony. Linki takie mogą mieć negatywny wpływ na pozycję naszego serwisu w wyszukiwarce, a na dodatek mogą być tworzone przez osoby chcące celowo obniżyć wartość naszej witryny w oczach Google. Od teraz samodzielnie możemy wskazać linki do naszej strony, które mają być ignorowane przez wyszukiwarkę.

Aby to zrobić wystarczy wejść na tę stronę (zatytułowaną niezbyt szczęśliwie - "Linki zrzeczenia się"), wybrać jedną z powiązanych z narzędziami dla webmasterów witryn, a następnie przesłać plik zawierający URLe stron, które zawierają niepożądane linki do naszego serwisu.

Format pliku jest dość prosty:

Kod: Zaznacz cały
# w ten sposób ignorowane będą linki z domeny spam1.com
domain:spam1.com
# a w ten sposób z konkretnych adresów
http://www.spam2.com/stronaA.html
http://www.spam2.com/stronaB.html
http://www.spam2.com/stronaC.html

Przygotowany w ten sposób plik należy przesłać przy pomocy specjalnego formularza.

Google Webmasters

Plik może mieć wielkość do 2 MB. Dla każdej z naszych stron możemy przesłać jeden taki plik - gdy chcemy go zaktualizować musimy po prostu przesłać go ponownie, co spowoduje zastąpienie pliku już istniejącego.

Warto dodać, że dla znacznej większości serwisów internetowych narzędzie to będzie zupełnie nieprzydatne. Skorzystać z niego powinny osoby, które otrzymały informację od Google o wykryciu dużej ilości nienaturalnych linków lub które stosowały "nielegalne" metody pozyskiwania linków i nie są w stanie ich fizycznie usunąć. Przesłane linki nie są oczywiście brane pod uwagę od razu - może upłynąć nawet kilka tygodni zanim Google zacznie ignorować wskazane przez nas odnośniki.

Więcej informacji na temat nowego narzędzia można znaleźć na blogu Google Webmaster Central.

Bartosz Romanowski

Programista, gadżeciarz, krytyczny miłośnik produktów Apple, fan ciężkich brzmień i niepoprawny pesymista.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook