Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Graph API Explorer - narzędzie do zabawy API Facebooka

Blog

Graph API Explorer - narzędzie do zabawy API Facebooka

Bartosz Romanowski 29 czerwca 2011 komentarze ()

Tagi:Facebook Graph API

FacebookDzisiaj Facebook udostępnił twórcom aplikacji narzędzie Graph API Explorer, które w dużym skrócie służy do zabawy API serwisu. Jak bardzo może być ono pomocne wie każdy, kto chociaż próbował stworzyć cokolwiek w oparciu o słabo udokumentowane Graph API.

Graph API Explorer dostępny jest na specjalnej stronie. Przy jego użyciu można przetestować działanie wszystkich powiązań (metod) udostępnianych przez Facebooka. Dodatkowo po wybraniu konkretnego powiązania (Connections) pojawi się lista zwracanych pól wraz z ich krótkim opisem.

Graph API Explorer

Możemy emulować wywołania metodami GET, POST i DELETE - w przypadku tej drugiej narzędzie daje nam możliwość utworzenia własnych zmiennych (pól), które zostaną przesłane w żądaniu.

Graph API Explorer pozwala również na testowanie powiązań wymagających dodatkowych uprawnień - wystarczy kliknąć przycisk Get Access Token i wybrać uprawnienia, z których chcemy skorzystać.

Graph API Explorer

Osobiście bardzo się cieszę, że Facebook udostępnił w końcu takie narzędzie. Do tej pory testowanie aplikacji korzystających z Graph API (a nawet samego API, które nie zawsze działa zgodnie z dokumentacją) było mocno uciążliwe. Teraz powinno być znacznie prościej.

Przy okazji warto wspomnieć, że zaktualizowano również narzędzie do zarządzania aplikacjami.

Bartosz Romanowski

Programista, gadżeciarz, krytyczny miłośnik produktów Apple, fan ciężkich brzmień i niepoprawny pesymista.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook