Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog InfiniteWP - darmowy panel do zarządzania wieloma instalacjami WordPressa

Blog

InfiniteWP - darmowy panel do zarządzania wieloma instalacjami WordPressa

Bartosz Romanowski 2 maja 2012 komentarze ()

Tagi:InfiniteWP WordPress

InfiniteWPInfiniteWP to świetne rozwiązanie dla osób zarządzających wieloma serwisami opartymi na WordPressie, pozwalające zaoszczędzić sporo czasu marnowanego na rutynowe, ale niezbędne czynności konserwacyjne. Oprogramowanie jest znacznie mniej zaawansowane do bardzo dobrego ManageWP, ale za to bezpłatne i (co dla niektórych osób jest ważne) instalowane na naszym własnym serwerze.

InfiniteWP to swojego rodzaju panel sterowania, do którego możemy podłączyć dowolną ilość serwisów działających w oparciu o WordPressa. Nie ma znaczenia na jakim serwerze znajduje się dana strona - wystarczy zainstalować bezpłatne rozszerzenie, a następnie połączyć naszą instalację InfiniteWP z serwisem. Bezpieczeństwo zapewnia specjalny klucz, który ustalamy dla każdej z podłączonych stron - rozwiązanie to jest znane z innych tego typu narzędzi.

InfiniteWP

InfiniteWP pozwala na przeglądanie informacji na temat stanu każdego z podłączonych serwisów. Na zgrabnej liście wyświetlane są informacje o dostępnych aktualizacjach zainstalowanych wtyczek i szablonów, a także samego WordPressa. Oczywiście szybko i sprawnie możemy wykonać niezbędne aktualizacje - zarówno we wszystkich, jak i w wybranych serwisach. Możemy również zaktualizować tylko wybrane wtyczki lub szablony.

InfiniteWP

Za pomocą InfinityWP możemy również instalować wtyczki i szablony w wielu serwisach jednocześnie. Źródłem rozszerzeń może być oficjalne repozytorium WordPressa (narzędzie jest zintegrowane z wyszukiwarką), ale możemy również przesłać pliki do instalacji z dysku naszego komputera lub z dowolnego adresu URL.

InfiniteWP

W tego typu narzędziu nie mogło oczywiście zabraknąć tworzenia kopii bezpieczeństwa. Mogą być one tworzone dla wszystkich lub dla wybranych serwisów. Archiwizowane mogą być tylko pliki, tylko baza danych lub wszystko; można oczywiście dołączyć dodatkowe katalog lub wykluczyć takie, których nie potrzebujemy archiwizować. Odtworzenie serwisu z kopii bezpieczeństwa można wykonać jednym kliknięciem, aczkolwiek nie życzę nikomu konieczności testowania tej funkcji. Niestety, na chwilę obecną proces tworzenia kopii trzeba inicjować ręcznie.

InfiniteWP jest po prostu ładny - interfejs jest estetyczny, przejrzysty i efektowny. Całość sprawia wrażenie dopracowanego narzędzia, kierowanego również do osób z mniejszą wiedzą techniczną (podpowiedzi i kreator dodawania serwisu). Zachęcam do zapoznania się z prezentacją, dzięki której można zapoznać się z wyglądem i funkcjami narzędzia.

InfiniteWP to produkt stosunkowo nowy (pierwsza wersja została udostępniona publicznie 25 kwietnia 2012). Twórcy już zapowiadają wprowadzenie płatnych dodatków, takich jak integracja z Google Analytics, zaplanowane kopie, wysyłanie kopii do zewnętrznych serwisów (Dropbox, Amazon S3), zarządzanie wpisami i komentarzami, instalacja WordPressa i klonowanie istniejących serwisów, masowe tworzenie wpisów i stron oraz zarządzanie użytkownikami. Na chwilę obecną brak jednak jakichkolwiek szczegółów na temat terminu udostępnienia dodatków ani ich cen.

Zachęcam do odwiedzenia strony projektu i przetestowania InfiniteWP we własnym zakresie.

Bartosz Romanowski

Programista, gadżeciarz, krytyczny miłośnik produktów Apple, fan ciężkich brzmień i niepoprawny pesymista.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook