Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Infografika: HTML5 - przeszłość, teraźniejszość i przyszłość

Blog

Infografika: HTML5 - przeszłość, teraźniejszość i przyszłość

Bartosz Romanowski 22 lipca 2012 komentarze ()

Tagi:HTML5 infografika przeglądarki

HTML5 - przeszłość, teraźniejszość i przyszłośćHTML5 wciąż się rozwija, z tygodnia na tydzień rośnie kompatybilność przeglądarek z nowymi standardami, a twórcy serwisów i aplikacji internetowych coraz chętniej korzystają z możliwości, jakie oferuje HTML5, nie przejmując się zbytnio (słusznie zresztą) brakiem ich obsługi w starszych przeglądarkach. Zamieszczona poniżej infografika prezentuje rozwój HTML5, jego stan na dzień dzisiejszy oraz (optymistyczne) prognozy na przyszłość.

Na infografice znaleźć możemy ogólne informacje na temat kluczowych nowości wprowadzonych w HTML5, w tym informacje na temat ich wykorzystania w aplikacjach przeznaczonych dla przeglądarek desktopowych oraz mobilnych.

Ciekawe jest porównanie przeglądarek pod kątem obsługi nowych standardów. W przypadku oprogramowania przeznaczonego dla komputerów prym wiedzie Google Chrome, które wspiera nowy standard w 86 procentach. Pozostałe przeglądarki nie pozostają daleko w tyle - 79% w Safari, 77% w Firefoksie i 72% w Operze. Na szarym końcu plasuje się Internet Explorer - jedynie 26% zgodności z nowymi standardami.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku przeglądarek mobilnych. Tu prym wiedzie Firefox (66%), za nim plasują się Safari (64%), Opera (60%) i Google Chrome (56%). Tradycyjnie na szarym końcu znajduje się Internet Explorer z wynikiem 30%.

Pełną infografikę można obejrzeć poniżej lub na stronie Dot Com Infoway.

HTML5 - HTML5 - przeszłość, teraźniejszość i przyszłość

Bartosz Romanowski

Programista, gadżeciarz, krytyczny miłośnik produktów Apple, fan ciężkich brzmień i niepoprawny pesymista.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook