Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Internet Explorer 6 Countdown - Microsoft uśmierca IE6

Blog

Internet Explorer 6 Countdown - Microsoft uśmierca IE6

Bartosz Romanowski 4 marca 2011 komentarze ()

Tagi:IE Internet Explorer Microsoft

Internet ExplorerInternet Explorer 6 to przekleństwo każdego twórcy stron WWW. Ta archaiczna przeglądarka powstała aż 10 lat temu, a mimo to wciąż korzysta z niej 12% użytkowników Internetu. Microsoft uruchomił stronę IE6 Countdown, która promuje zmianę przeglądarki na nowocześniejszą - oczywiście promowany jest Internet Explorer 9, ale idea i tak jest szczytna.

Celem akcji jest doprowadzenie do sytuacji, w której mniej niż 1% użytkowników Sieci będzie korzystać z IE6, dzięki czemu twórcy stron będą porzucić wsparcie dla tej przeglądarki. Nie będzie to łatwe zadanie, szczególnie w niektórych krajach - jak widać na zamieszczonych na stronie statystykach, są państwa (na przykład Chiny), w których IE6 cieszy się sporą popularnością.

Warto zainteresować się tą akcją, chociażby dlatego, że jest to kolejny argument w namawianiu co bardziej zatwardziałych użytkowników IE6 do zmiany przeglądarki na nowszą - w końcu sam twórca to zaleca.

Bartosz Romanowski

Programista, gadżeciarz, krytyczny miłośnik produktów Apple, fan ciężkich brzmień i niepoprawny pesymista.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook