Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Mniejsze WebFonty od Google

Blog

Mniejsze WebFonty od Google

Rafał Kukawski 12 maja 2011 komentarze ()

Tagi:AP CSS Google WebFonts

Google zaktualizował swoje API WebFontów. Aktualizacja oferuje eksperymentalną nową opcję text, która pozwoli na zmniejszenie ciężaru fonta przesyłanego do klienta. Opcja ta jest szczególnie wartościowa jeśli dbamy o mobilnych użytkowników swoich serwisów.

Całość działa w ten sposób, że w parametrze text podajemy wszystkie znaki, jakich spodziewamy się używać na swojej stronie. Google ze swojej strony zadba o odpowiednią optymalizację pliku fonta (często poprzez wycięcie niepotrzebnych znaków).

Kod: Zaznacz cały
<link href="http://fonts.googleapis.com/css?family=Special+Elite&text=Webhelp" rel="stylesheet" type="text/css">

Oczywiście opcja ma sens w przypadkach, gdy z góry wiemy jakie nam znaki będą potrzebne, przykładowo, jeśli z fonta korzystamy tylko w wybranych nagłówkach czy innych drobnych elementach strony.

Więcej informacji na blogu Google Web Fonts.

Rafał Kukawski

Programista, webmaster. Szczególnie upodobał sobie JavaScript i technologie klienckie, choć strona serwera i bazy danych nie stanowią tajemnicy. Tworzy też aplikacje na urządzenia mobilne. kukawski.pl.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook