Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Narzędzie do konwersji Flash na HTML5 od Adobe

Blog

Narzędzie do konwersji Flash na HTML5 od Adobe

Kamila Romanowska 8 marca 2011 komentarze ()

Tagi:Adobe Flash HTML5

Wallaby Podczas zeszłorocznej konferencji Adobe MAX, firma Adobe zaprezentowała narzędzie, dzięki któremu możemy w prosty sposób przekonwertować Flash na HTML5. Wersja testowa konwertera Wallaby została opublikowana dzisiaj na stronie Adobe Labs.

Narzędzie ma pomóc w konwersji stron i aplikacji stworzonych w technologii Flash dla urządzeń, które tej technologii nie obsługują, jak np. iPhone czy iPad. Według twórców, pozawala też na znaczne zaoszczędzenie czasu - pracę, która zajęłaby nam kilka godzin, a może nawet dni, możemy wykonać w dosłownie chwilę.

Wallaby

Nie jestem niestety pewna co do jakości kodu generowanego przez program. Nie udało mi się poddać konwersji żadnego pliku .fla, ponieważ przy każdym występował błąd, więc nie jestem w stanie tego ocenić. Mogę tylko zgadywać, że jak każdy tego typu automat, również Wallaby generuje sporo śmieci. Jeśli uda Wam się przeprowadzić poprawną konwersję, podzielcie się swoimi uwagami.

Na koniec przypomnienie z prezentacji konwertera z Adobe MAX 2010:

Źródło: 9to5 Mac, MacKozer

Kamila Romanowska

Web Designer i Front-end Developer. Pasjonatka nowych technologii i standardów WWW, ze szczególnym uwzględnieniem CSS. Uwielbia dobry design, gadżety, produkty Apple i kawę.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook