Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem
WebHelp.pl Blog Zipcast - narzędzie do konferencji WWW od SlideShare

Blog

Zipcast - narzędzie do konferencji WWW od SlideShare

Kamila Romanowska 16 lutego 2011 komentarze ()

Tagi:Facebook HTML5 konferencje prezentacje online SlideShare WebSockets

Zipcast SlideShare, popularny serwis umożliwiający publikację prezentacji multimedialnych online, udostępnił usługę o nazwie Zipcast, czyli oparty całkowicie na przeglądarce system do publicznych i prywatnych konferencji audio i video przez WWW.

Zipcast nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych programów czy wtyczek. Komunikację w czasie rzeczywistym umożliwia zastosowanie HTML5 WebSockets. Wystarczy jedynie nowoczesna przeglądarka i możemy uczestniczyć w spotkaniach online, rozmawiać z innymi uczestnikami i oglądać zmieniające się slajdy, obsługiwane przez osobę prowadzącą daną konferencję. Okno spotkania znajduje się po prawej stronie prezentacji zamieszczonej na SlideShare.

Zipcast

Aby rozpocząć konferencję nie musimy zamieszczać własnej prezentacji. Przy każdej publicznie dostępnej prezentacji znajduje się przycisk umożliwiający nam utworzenie konferencji, nawet jeśli nie jesteśmy autorami prezentacji. Każdy zarejestrowany użytkownik posiada także swój prywatny "meeting room", dostępny pod adresem http://www.slideshare.net/NAZWA_UŻYTKOWNIKA/meeting.

Na specjalnej stronie agregowane są zbliżające się publiczne spotkania, do których możemy dołączyć. Aby móc uczestniczyć w spotkaniu musimy się zalogować, korzystając ze swojego konta w SlideShare lub na Facebooku. Integracja z Facebookiem nie kończy się wyłącznie na logowaniu. Użytkownicy Zipcast mogą publikować na swojej facebookowej i twitterowej stronie informacje o spotkaniach, w których uczestniczą oraz komentarze, które dodają do danej konferencji. Dzięki temu informacje o spotkaniach w których uczestniczymy lub które sami prowadzimy dotrą do większej liczby użytkowników. Zaproszenia do uczestnictwa w konkretnym spotkaniu udostępniamy przez specjalny adres URL.

Użytkownicy posiadający konto Pro mają możliwość korzystania prywatnych konferencji, zabezpieczonych hasłem, do których uczestnicy zapraszani są przez prowadzącego spotkanie.

Kamila Romanowska

Web Designer i Front-end Developer. Pasjonatka nowych technologii i standardów WWW, ze szczególnym uwzględnieniem CSS. Uwielbia dobry design, gadżety, produkty Apple i kawę.


Zobacz także

KomentarzeHTML CSS JavaScript PHP bazy danych MySQL Flash grafika framework hosting domeny pozycjonowanie wordpress Facebook